לאתר הכנס הראשון
תגובות
דף הבית

 

תגובות ממרצי הכנס

"לכנס לחקר רוחניות עכשווית נודע ערך רב, שהוא מעבר לערכו של כנס אקדמי רגיל.  
מתוך ביטחון אני צופה, שלכנסים האלה תהיה השפעה הולכת וגוברת על החינוך ועל התרבות בכללה בישראל.
התחושה המקננת בקרב רבים-רבים, שהאדם והאנושיות חסרים אם אין להם זיקה אל הרוח, והחיפוש שהם נתונים בו אחר משמעות ומלאות, הם בוודאי מהגורמים שהביאו להצלחת הכנס, אבל יכולתכן לקרוא את המצב הנפשי-הרוחני הזה, להכיר בו ולהעניק לו גושפנקה אקדמית הינה לבטח הגורם הראשי.
הכנס הביא בפני משתתפיו ידע מדעי עצום ומגוון. בד בבד הוא היווה לרבים מעין קבוצת תמיכה גדולה, מחבקת, שחיזקה בהם את אמונתם וביטחונם בחשיבתם, במחקריהם, בהתנסותם ובעשייתם בתחום הרוח.
יישר כוחכן"
(פרופ' ישעיהו תדמור, המכללה האקדמית עמק יזרעאל) 

"תודה על הכל. נהניתי מאוד מההרצאות ששמעתי ומן האוירה הכללית. יופי של כנס. אני מקווה להגיע גם בשנה הבאה."
(שועי רז, דוקטורנט באוניברסיטת בר אילן)

"אני רוצה לומר כמה שמח חזרתי ממנו, ואיזה אירוע באמת פשוט משמח הוא. היה לי מעניין ואף השכלתי רבות. הכנס הוא לדעתי אירוע חשוב בציבוריות הישראלית: עבור החוקרים הוא מהווה מרחב של הפרייה הדדית, ועבור ה"מחפשים" הזדמנות לרפלקסיה וביקורת עצמית. כן ירבו."
(תומר פרסיקו, דוקטורנט באוניברסיטת תל אביב)

"רציתי לברך ולהחמיא. הכנס שהתקיים לפני שבוע היה מקיף, מרתק, נעים ומאורגן למופת. הצלחתן להרים כנס גדול ומרשים בתוכנו ובהיקפו, עם דוברים רבים ומכובדים וחוברת תקצירים מקיפה ומעניינת, שכל שלבי הפקתו בוצעו לעילא ולעילא. השילוב של הרצאות אקדמיות וסדנאות התנסות ברוחניות לגווניה השונים היה מקורי ומרתק, אך אולי כדאי בפעם הבאה להקפיד מעט יותר על מניעת הטשטוש בין האקדמי לרוחני. יחד עם זאת, הכנס היה מוצלח מאוד וראוי לכל שבח. הוכחתן שהכנס הראשון לא היה אירוע חד-פעמי, אלא תחילתה של מסורת מפוארת. תודה על המאמץ וברכות על ההצלחה".
(אדם קלין אורון, דוקטורנט באוניברסיטה העברית)

"הכנס השני לרוחניות עכשווית היה משובח, מגוון ומעורר השראה אף יותר מהראשון, אף שגם ממנו שאבתי שמחה וקורת רוח. לטעמי, הוא היה במינון המדויק שבין למידה וידע לבין התנסות וחוויה בשביל הכנס השני במספר. שני הפאנלים שבהם נכחתי, האחד עוסק בפסיכותרפיה המערבת שחזור גלגולים והשני בפלוסופיה רוחנית היו מרתקים ומרחיבי תודעה ונפש. מאוד הצטערתי שלא יכולתי לשמוע עוד והבחירה הייתה לי מראש קשה. אני חייבת לומר, שגם מבחינה טכנית התרשמתי שהכנס היה מאורגן לעילא ולעילא. תחזקנה ידיכן ותאמצנה רוחכם להקים ולהרים עוד כאלה."
(סופי ברזילי, דוקטורנטית באוניברסיטת חיפה) 

"הכנס היה נפלא מבחינת עושר תכניו, הארגון, הכיבוד, החוברות, התיקים. הכל,
 הכל היה מלא תשומת לב ודאגה לרווחת כולם. מעורר התפעלות. אני מברכת על הרעיון
להפנות זרקור לעבר נושא של רוחניות. כל האירוע היה מלא שמחה
 עבורי."  
(ד"ר תור גונן, מכללת לוינסקי)

"היה כנס מרענן ומעניין מאד, מאורגן למופת, מקורי, אחר. שמחתי מאד ליטול בו חלק"
(ד"ר ענת ישראלי, מכללת אורנים)

תגובות מקהל המשתתפים

"שמחתי להשתתף אתמול בכנס לחקר רוחניות עכשווית ולהוקיר אתכם על האומץ והחלוציות להכניס את נושא הרוחניות לתוך מגדל השן של האקדמיה. על החזון המעורר השראה של פתיחת פקולטה לרוחניות. תודה על האפשרות להיות נוכח ועל העבודה המסורה לדרך, העשייה והתוצאות. הפקולטה לרוחניות קום תקום"
(אריה קלטמן, מנחה קבוצות ומרצה לצמיחה אישית)

"שוב התעליתן על עצמכן והעמדתן כנס שהיה "Tour de Force" של רוחניות עכשווית. תרומתו של הכנס למיצובה של הרוח במרכז התרבות והחברה לא תשוער. בכנס זה גם נעשה לי ברור שחקר הרוחניות יכול לא רק לתת לגיטימציה לעיסוק ברוחניות, אלא יכול גם לתרום ישירות להתפתחותנו הרוחנית. דבר זה אפשרי על ידי הפניית הזרקור של חקירה מדעית אלינו פנימה, אל תוך מי שאנחנו, אל הסובייקט עצמו. בכך תחשוף החקירה המדעית את טבעו המוחלט של מי שאנחנו, ותתרום להתפתחותה הרוחנית של האנושות. אם זאת, רוב המרצים בכנס החביאו את הכמיהה הרוחנית – שאני חושד שהיא המניע הראשוני לעיסוק שלהם בתחום זה – מאחורי המחקרים שלהם; רק מקצתם העיזו להודות בה, גם אם בעקיפין, ולכוון אל תוך עצמם ממש. חשוב יהיה להגביר את הקול הזה בכנסים הבאים, כי יש לו משמעות גדולה.
(עמיר פריימן, מנכ"ל התנועה להעצמת הרוח בחינוך ויזם התפתחות תודעתית-תרבותית)

"הכנס היה לא פחות ממדהים. איזה עושר של אירועים, איזה ארגון מופתי. כל הכבוד! "
(מיכל בן-דוד, עורכת "חיים אחרים")

לאחר פספוס של הכנס הראשון חיכיתי לכנס השני לחקר רוחניות עכשווית,ופשוט רציתי לומר תודה רבה, תודה על המאמץ של חודשים לקבץ את כל האנשים המעניינים הללו וספר התקצירים אשר אני מראה לחברי. היה מעניין מרתק ומחדש.האיכות של המושבים והמקוד נתנו חויה מדהימה לכל באי הכנס. שיהיה בהצלחה בכל היוזמות בהמשך.מי יתן שהדברים שפרופ' מייזלס חתמה את הכנס פשוט ישרו באויר ויסללו את הדרך בהמשך... וברכת הרב קוק אליכם:"היחידים המסתכלים ברזים העליונים של העולם הרוחני,בסודות הנשמות,והחיים העומדים ממעל לכל ערכי החיים המחוברים לחומר וכל משאלותיו הגשמיות והרוחניות, כשהם מתמזגים יפה עם הצבור הרי הם הקובעים את הבסיס היותר איתן לחיים החברותיים"
(רוני שטיינר, פרוייקט "האורות" )